Naudojant kieto kuro katilus yra pageidaujamos akumuliacinės talpos. Talpa užšildoma iki 90 °C, ir jai palaipsniui vėstant, per pamaišymo vožtuvą atiduos šilumą į grindis. Šitas procesas gali trukti ir iki kelių parų.

Naudojant granulinį katilą, akumuliacinė talpa nėra privaloma. Modernesni granuliniai katilai turi automatinę uždegimo sistemą kuri padeda išlaikyti vienodą grindų temperatūrą. Taip pat granulių padavimo kiekis yra reguliuojamas, tai padeda sumažinti degiklio galingumą, kai to reikia.

Dujiniam katilui akumuliacinę talpą atstoja pačios grindys, kadangi katilas gali greitai reaguoti bei veikti iki 10% nuo savo maksimalaus galingumo. Tad su 3-4 kw galia jis gali neišsijunkdamas palaikyti užduotą temperatūrą. Taip pasieksite maksimalią ekonomiją.

Grindinio šildymo nauda kaip ir nediskutuotinas dalykas, bet yra keletas faktų, kuriuos reikia žinoti.

Didžiausia nauda, kurią gauna grindinio šildymo sistemos galutinis vartotojas – komforto lygis, užtikrinamas šiuo šildymo būdu.
Vandeninei grindinio šildymo sistemai naudojamas vidutiniškai karštas paprastai 30–40 °C vanduo, kitaip negu tradicinėms šildymo sistemoms, pavyzdžiui, radiatorinėms, į kurias tiekiamas 70 – 80 °C temperatūros vanduo. Grindų paviršius sušildomos ne daugiau kaip iki 29 °C. Ypač smagu vaikščioti „šaltomis“ medžiagomis padengtomis grindimis (pavyzdžiui, akmeninėmis plytelėmis ar standartinėmis plytelėmis), nes šiluma jaučiama labiausiai. Grindinis šildymas užtikrina maksimalų komfortą – šilčiausiai apačioje, kūno aukštyje temperatūra žemesnė, žmogaus galvos lygyje žemiausia.
Įrengus grindinį šildymą, gerokai sumažėja energijos išlaidos – paprastai daugiau negu 20% gyvenamosiose patalpose.

  • Energetiškai efektyvesnė šiluma ir iki 20% mažesnės eksploatacijos išlaidos palyginti su šildymo radiatoriais sistemomis;
  • Tolygus temperatūros pasiskirstymas visoje patalpoje;
  • Jokių šaltų grindų žiemą – akmeninės ar keraminės grindys malonesnės, kai yra šiltos;
  • Idealus suderinamumas su dujiniais kondensaciniais katilais – grindiniam šildymui reikalinga žemesnė vandens temperatūra nei sistemoms su radiatoriais;
  • Idealiai tinka šiuolaikiniam interjerui – jokių apribojimų išnaudojant patalpos erdvę ir išdėstant baldus;
  • Saugu vaikams, senyviems ir neįgaliems – jokių karštų paviršių, keliančių pavojų nudegti;
  • Mažas alerginis poveikis – mažiau dulkių pernešama konvekciniais oro srautais;
  • Jokių juodų dulkių dėmių ant sienų – dėl oro srautų virš radiatorių. Ant sienų anksčiau ar vėliau atsiranda dėmių;

Tai tik keletas privalumų, tačiau yra ir trūkumų. Pagrindinis būtų įrengimo kąštai, kurie nežymiai tačiau didesni nei radiatorinės šildymo sistemos.

Parinksime Jums tinkamiausią grindinio šildymo sistemą bei ją sumontuosime, dėl detalesnės informacijos prašome kreiptis info@diterma.lt arba +370 679 080 79